بیش از ۳۳ هزار زائر پاکستانی اربعین وارد سیستان و بلوچستان شدند

دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان گفت: طبق آخرین آمار تاکنون بیش از ۳۳ زائر اربعین حسینی از کشور پاکستان و از طریق مرز «میرجاوه» وارد استان شدند.

بیش از ۳۳ هزار زائر پاکستانی اربعین وارد سیستان و بلوچستان شدند

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان، رضا بختیاری اظهار داشت: طبق آخرین آمارها تاکنون بیش از ۳۳ زائر اربعین حسینی از کشور پاکستان و از طریق مرز «میرجاوه» وارد استان سیستان و بلوچستان شدند.

وی با اشاره به اینکه ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان در ۶ حوزه اصلی اطعام، اسکان، حمل و نقل، فرهنگی، بهداشت و درمان و شبکه سازی به این زوار خدمت رسانی می‌کند، افزود: ۱۲ موکب در میرجاوه و ۸ در زاهدان برای پذیرائی و اسکان زائران پاکستانی درنظر گرفته شده است.

دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه این موکب ها ظرفیت پذیرش ۶ هزار زائر را در هر شبانه روز دارند، ادامه داد: خوشبختانه با کمک مردم و مسئولان شرایط مناسب برای پذیرایی و اسکان این زائران عزیز فراهم شده است.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی می شود امسال ۸۰ هزار زائر پاکستانی اربعین حسینی از مرز «میرجاوه» برای اعزام به کربلا وارد کشور شوند، تصریح کرد: تمام خدمات و برنامه ریزی های ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان با کمک مردم ولایت مدار استان و به صورت خودجوش و مردمی در حال انجام و پیگیری است.

بختیاری اظهار داشت: به منظور تکریم و میزبانی مناسب از زائران پاکستانی تاکنون ۵ هزار خادم افتخاری متشکل از مردم شیعه و سنی استان سیستان و بلوچستان جهت خدمت‌رسانی به این زوار عزیز ساماندهی شده اند.


خروج