پیش‌بینی میزبانی از ۷۰ هزار زائر پاکستانی در سیستان و بلوچستان

دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان اظهار داشت: عملیات رسمی خدمات‌رسانی به زوار پاکستانی اربعین از هفته گذشته آغاز شده است.

پیش‌بینی میزبانی از ۷۰ هزار زائر پاکستانی در سیستان و بلوچستان

دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان اظهار داشت: عملیات رسمی خدمات‌رسانی به زوار پاکستانی اربعین از هفته گذشته آغاز شده است.

رضا بختیاری افزود: امسال نیز همچون سال‌های گذشته مردم شریف سیستان و بلوچستان اعم از شیعه و سنی افتخار و شرف میزبانی از زائرین پاکستانی اربعین حسینی شامل حالشان شده است.

وی ادامه داد: از همین رو ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان با توجه به نیاز به رسیدگی به زائران پاکستانی حضرت اباعبدالله الحسین (ع) که وارد استان می‌شوند و باهدف خدمت‌رسانی به این عزیزان شکل گرفت.

دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان ادامه داد: ستاد مردمی اربعین صرفاً به‌منظور هم‌افزایی کمک‌های مردمی و سامان‌دهی به نذورات و خدمات شهروندان اعلام موجودیت کرده و در واقع گردانندگان اصلی آن خود مردم هستند.

وی با اشاره به اینکه تمام خدمات و برنامه‌ریزی‌های این ستاد با کمک مردم ولایت مدار استان سیستان و بلوچستان و همین‌طور به‌صورت خودجوش و مردمی در حال انجام و پیگیری است، گفت: با توجه به اینکه امسال تعداد موکب‌ها و ایستگاه‌های صلواتی افزایش پیداکرده است از همه خادمان اهل‌بیت که علاقه‌مند هستند در برپایی این ایستگاه‌ها همکاری کنند دعوت می‌شود که با هر توانی که دارند این ستاد مردمی را یاری کنند.

بختیاری تصریح کرد: ستاد مردمی اربعین استان سیستان و بلوچستان در ۵ بخش حمل‌ونقل، بهداشت و درمان، اطعام، اسکان و فرهنگی به این زائران عزیز خدمت‌رسانی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه ارائه بسته‌های فرهنگی، بسته ویژه کودک و برپایی ایستگاه‌های صلواتی از دیگر برنامه‌های ستاد اربعین در این ایام است، بیان داشت: قطعاً در راستای خدمت بهتر و مناسب‌تر به زائران پاکستانی از هرگونه کمک و همیاری سازمان‌ها، ادارات و نهادها نیز استقبال می‌شود.

دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه شرایط برای پذیرایی و اسکان زائران عزیز پاکستانی فراهم‌شده است، افزود: علاوه بر این موارد خدمات بهداشتی و درمانی نیز با همکاری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و تعدادی از داوطلبان عرصه بهداشت و درمان به این زائران گرامی ارائه می‌شود.

وی اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از ۷۰ هزار زائر پاکستانی اربعین حسینی از مرز میرجاوه برای اعزام به کربلا از طریق مرز «میرجاوه» وارد کشور شوند.

دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه این زائران به‌طور متوسط یک تا دو روز در بحث اسکان و پذیرایی در استان سیستان و بلوچستان حضور دارند، ادامه داد: این ستاد ۲۰ موکب مردمی شامل ۱۲ موکب در میرجاوه و ۸ موکب در زاهدان را برای پذیرائی و اسکان این زائران عزیز پیش‌بینی کرده است.

بختیاری با اشاره به اینکه سایت (www.۴۰۰۵۴.ir )جهت ثبت‌نام از خادمان افتخاری و همچنین کمک به این ستاد ایجادشده است، تصریح کرد: تمامی امور مربوط به میزبانی از خادمان حسینی کشور پاکستان از طریق ستاد مردمی اربعین انجام می‌شود که متشکل از مجموعه‌های دولتی و مردمی اما با مدیریت واحد ستاد مردمی است.


خروج