سیستان و بلوچستان شرقی‌ترین موکب اباعبدالله الحسین(ع)

افتخار میزبانی از زائران اربعین حسینی چند سالی است در فاصله ۱۵۰۰ کیلومتری کربلای معلی نصیب مردم شیعه و سنی استان سیستان و بلوچستان شده است تا اینجا شرقی‌ترین موکب اباعبدالله شکل بگیرد.

سیستان و بلوچستان شرقی‌ترین موکب اباعبدالله الحسین(ع)

حدود ۲۰ روز دیگر به مراسم اربعین حسینی مانده است و عاشقان و دلدادگان مکتب عاشورا از اقصی نقاط جهان در تلاش‌اند تا خودشان را به این کاروان عظیم برسانند.

با نزدیک شدن به ایام اربعین همه در تلاش هستند تا به‌نوعی نقش خود را در این همایش بی‌نظیر ایفا کنند و ذره‌ای در دریای بیکران اربعین باشند. گویا در این کاروان هرکسی وظیفه‌ای دارد. یکی به زیارت می‌رود و یکی از زائرین پذیرایی می‌کند. یکی کفش واکس می‌زند و دیگری خبرهای این همایش عظیم و زیبا را مخابره می‌کند.

اما مردم سیستان و بلوچستان هم چند سالی است که به جمع خادمان زائرین اباعبدالله الحسین (ع) در ایام اربعین حسینی پیوسته‌اند زیرا زائرین پاکستانی برای رفتن به عراق باید از خاک جمهوری اسلامی ایران بگذرند و دروازه ورودی آن‌ها سیستان و بلوچستان و پایانه مرزی شهرستان «میر جاوه» است.

از همین رو مردم سیستان و بلوچستان چند سالی است که سعی کرده‌اند با راه‌اندازی موکب‌ها و جمع‌آوری کمک‌های مردمی به‌نوعی به این زوار خدمت کنند و در واقع شرقی‌ترین موکب اباعبدالله الحسین(ع) را در مرزهای شرقی ایران اسلامی برپا کنند.

شعار محوری اربعین امسال هم «الحسین یجمعنا» انتخاب شده است تا بار دیگر به همه بدخواهان مکتب عاشورا ثابت شود که آتش این عشق و جاذبه الهی نه‌تنها هیچ‌گاه و به هیچ روشی خاموش شدنی نیست بلکه روزبه‌روز موجب وحدت و الفت بیشتر قلوب مسلمین جهان می‌شود.

داستان دلدادگی به اهل‌بیت (ع) چند سالی است که در پایتخت وحدت ایران اسلامی رنگ و بوی جدیدی به خود گرفته است و مردمان شیعه و سنی استان سیستان و بلوچستان دوشادوش یکدیگر به پذیرایی از زائرین مظلوم پاکستانی اربعین می‌پردازند.

ورود این زائرین عزیز در چند سال اخیر حال و هوای خاصی را در این استان مرزی ایجاد کرده و دشمنان وحدت مسلمین که روزگاری شرکت اهل سنت در مراسم راهپیمایی عظیم اربعین برای آن‌ها غیرقابل‌تحمل بود امروز شاهد این هستند که برادران شیعه و سنی سیستانی و بلوچستانی در کنار یکدیگر از زائران پاکستانی اربعین پذیرایی و به این خدمت خود افتخار هم می‌کنند.


خروج